Sivusto käyttää evästeitä verkkopalvelun toiminnan varmistamiseksi sekä käyttökokemuksen kehittämiseen. Lue lisää
Agatha-nahkahame
Agatha-hame on valmistettu pehmeästä ja joustavasta lampaan nahasta. Klassisessa a-linjaisessa hameessa on korkea vyötärö, piilovetoketju sekä kauniit koristesaumat edessä ja takana.
Agatha-hame on valmistettu pehmeästä ja joustavasta lampaan nahasta. Klassisessa a-linjaisessa hameessa on korkea vyötärö, piilovetoketju sekä kauniit koristesaumat edessä ja takana. Yhdistä kauniiseen puseroon tai neuleeseen luodaksesi kauniin talvityylin. Nahka on peräisin norjalaisesta lampaan nahasta ja se on ommeltu Turkissa.
SKU | agatha-leather-skirt-burnt-cognac |
---|---|
Väri | Burnt cognac |
Kokotiedot | Malli on istuva, joten suosittelemme valitsemaan suurempi koko miettiessäsi kahden koon välillä. Koon M pituus on 77 cm, vyötärön ympärysmitta 80 cm sekä lantion ympärysmitta on 106 cm. Tutustu mittataulukkoon> |
Hoito-ohje | Kuivapesu |
Valmistusmaa | Turkki |
Materiaali | 100 % lampaan nahka |
Pakkaus | Lahjapaketointi valittavissa kassalla |
ALV | Huomioithan, että tilattaessa tuotteita Suomen ulkopuolelle, ALV määräytyy toimitusmaan mukaan. Lopullinen hinta näkyy kassalla. |
Muuta |
Huolla nahkavaatteitasi
Balmuir suosittelee nahkavaatteille säännöllisiä lepopäiviä ja tuuletusta. Nahkavaatteita ei juurikaan tarvitse pestä, mutta tarvittaessa suosittelemme ammattimaista kuivapesua. Huomioithan, että kaikissa uusissa nahoissa voi olla irtoväriä. Vältä kosketusta vaaleiden pintojen ja vaatteiden kanssa, kunnes nahka on hieman kulunut, eikä vaaraa värjäytymisestä enää ole.
Hoito-ohjeet:
Koska nahka on luonnonmateriaali, se ei koskaan ole täysin sileä. Nahkavaatteita ei normaalisti tulisi silittää. Kuljetuksessa tai säilytyksessä syntyneet häiritsevät rypyt voi kuitenkin poikkeuksellisesti varovasti silittää. Terävimmät rypyt eivät välttämättä katoa täysin silittämällä, mutta asettuvat käytössä.
Silitysohjeet:
-
Käytä silitysraudan matalinta lämpötilaa (yksi piste tai 110 °C).
-
Käytä vaatteen ja raudan välissä värjäämätöntä kangasta (kaksinkertainen harso tai puuvilla- tai pellavaliina).
-
Silitä vaate nurjalta puolelta, kevyesti painamalla ja liikuttaen rautaa varovasti.
-
Älä käytä höyryä.
-
Älä silitä vaatetta sauman kohdalta.
Päivittäinen huolto:
-
Parasta huoltoa nahkavaatteelle on tuuletus, etenkin sateen puhdistamassa, vielä kosteassa ilmassa.
-
Jos nahkavaate pääsee kastumaan, suosittelemme tasokuivausta froteepyyhkeen päällä.
-
Pienet tahrat voi pyyhkäistä pois kostealla kankaalla tai talouspaperilla.
-
Säilytä nahkavaatteet tukevassa vaateripustimessa, väljässä tilassa. Nahkahousut ripustetaan lahkeista housuhenkariin.
- Tuotetta on saatavilla
- Tuote on vähissä
- Tuote on loppunut
- Ei valikoimassa
- Valikoimassa - tarkista saatavuus
Voisit pitää myös näistä
- Agatha-nahkahameAlkaen 550,00 €
- Helsinki-huiviAlkaen 350,00 €
- Helsinki-huiviAlkaen 350,00 €
- Angelina-silkkihameAlkaen 390,00 €
- Savoie-kashmirneuleAlkaen 450,00 €
- Mona-kashmirneuletakkiAlkaen 450,00 €